کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ا-آماده سازی پس زمینه:

گام اول:

به منوی File بروید و گزینه New را انتخاب و یک سند جدید به ابعاد 800 × 600 پیکسل ایجاد نمایید.در ابتدا سه لایه ایجاد و آنها را مطابق با تصویر زیر نام گذاری کنید.

گام دوم:

لایه background را انتخاب و یک مستطیل با رنگ R=219 G=219 B=219  هم اندازه با کل صفحه ایجاد کنید.سپس آنرا با گوشه های صفحه تراز نمایید.

ابزار Rectangle Tool (M) را انتخاب و یک مستطیل به ابعاد 85 × 600 پیکسل ، با رنگ R=190 G=190 B=190  رسم و آن را با پایین بوم تراز نمایید.

گام سوم:

ما می خواهیم آجرهای دیوار را اضافه کنیم.یک مستطیل با ضخامت خط دور 2pt  در بالای مستطیل قبلی رسم کنید.رنگ خط دور را R=168 G=155 B=152 در نظر بگیرید.اگر قسمتهایی از شکل در بیرون قرار بگیرد مهم نیست چون بعدا آنرا درست می کنیم.

 ابزار Line Segment Tool (\) را انتخاب،کلید shift را گرفته و یک خط عمودی با ضخامت 2pt و رنگ R=168 G=155 B=152 رسم کنید.

 کلیدهای Alt-Shift را گرفته و خطی را که اخیرا رسم کردیم را به سمت راست حرکت دهید تا یک نمونه از آن ایجاد شود.

 سپس کلیدهای Control-D را سه مرتبه فشار دهید تا آخرین اکشن تکرار و سه خط دیگر ایجاد گردد.

مستطیل باریک و خطوط عمودی را با هم انتخاب و به پنل Pathfinder رفته و روی دکمه Divide کلیک کنید.سپس به منوی Object رفته Expand را برگزینید.در پنجره باز شده Stroke را انتخاب و روی دکمه OK کلیک نمایید.

در حالیکه هنوز اشکال در حالت انتخاب قرار دارند،به پنل Pathfinder رفته و روی Unite کلیک کنید.

ابزار Rectangle Tool (M) را انتخاب و مانند شکل زیر یک مستطیل رسم و آنرا به همراه مستطیل باریک انتخاب و در پنل Pathfinder روی Minus Front  کلیک نمایید.اینکار را برای سمت دیگر نیز انجام دهید.

2- رسم ساختمان:

گام اول:

لایه building را انتخاب و مانند تصویر زیر ، یک مستطیل با رنگ R=232 G=201 B=193 و بدون خط دور رسم کنید.

گام دوم:

در این مرحله از افکت Transform برای رسم آجرها استفاده می کنیم.ابزار Rectangle Tool (M) را انتخاب و یک مستطیل به ابعاد 9 × 22 پیکسل با رنگ R=186 G=63 B=38  رسم کرده و آنرا در گوشه پایین و سمت چپ ساختمان قرار دهید.

در حالیکه آجر در حال انتخاب قرار دارد ، به منوی Object رفته و در قسمت Transform گزینه Move را انتخاب کنید و در پنجره باز شده مقدار Horizontal را 2- پیکسل در نظر گرفته و روی دکمه Ok کلیک کنید.

آجر را انتخاب ، به منوی Effect و سپس Distort & Transform رفته و  Transform را برگزینید .در پنجره باز شده تنظیمات را مطابق با تصویر زیر انجام دهید.

 اینجا نتیجه را می بینید:

آجر اصلی را انتخاب ، و دوباره به منوی Effect و سپس Distort & Transform رفته ، سپس  Transform را انتخاب و در پنجره باز شده ، تنظیمات آنرا مانند تصویر زیر انجام دهید.

مشابه دو مرحله قبل عمل کرده و تنظیمات زیر را اعمال نمایید.

و این نتیجه کار ماست:

گام سوم:

آجر اصلی را انتخاب و به منوی Object رفته و Expand Appearance را انتخاب کنید.در حالیکه همه گروه در حال انتخاب قرار دارد ، در پنل Pathfinder روی Unite  کلیک نمایید.

مستطیل صورتی که برای ساختمان رسم کردیم را انتخاب و یک نمونه از آن ایجاد و روی همه اشکال قرار دهید (Control-C -Control-F).سپس آنرا به همراه آجرها انتخاب و به پنل Pathfinder رفته و روی Crop کلیک کنید.

اکنون ما یک دیوار آجری جذاب داریم.

گام چهارم:

لایه coffee shop را انتخاب ، یک مستطیل به ابعاد 150 × 340 پیکسل با رنگ R=110 G=86 B=69 رسم و آنرا در پایین ساختمان و کمی متمایل به سمت راست قرار دهید.

یک مستطیل دیگر به ابعاد 85 × 370 پیکسل با همان رنگ قبلی رسم و بالای مستطیل قبلی قرار دهید.

گام پنجم:

یک سایه مابین قطعه بالا و پایینی کافی شاپ ایجاد می کنیم.کلید Shift را نگه داشته و دو مستطیل را انتخاب و یک نمونه از آنها ایجاد و در روی اشکال قبلی قرار می دهیم (Control-C-Control-F).سپس رنگ قطعه بالایی را به R=79 G=59 B=46 تغییر داده و کمی به پایین حرکت می دهیم.

در آخر دو مستطیل کپی شده را انتخاب و در پنل Pathfinder روی Intersect  کلیک نمایید.

گام ششم:

مستطیل بالایی را انتخاب ، یک کپی از آن گرفته و در روی قبلی قرار دهید.برای شکل جدید ، خط دور (stroke) با ضخامت 2pt و بدون رنگ زمینه در نظر گرفته و رنگ خط را به R=79 G=59 B=46 تغییر دهید.

سپس آنرا مطابق با تصویر زیر تغییر اندازه داده و در مرکز مستطیل زیرین قرار دهید.

گام هفتم:

اکنون متن روی تابلو را اضافه می کنیم.ابزار Type Tool (T) را انتخاب،فونت Desdemona را برگزیده و اندازه فونت را 50 در نظر بگیرید.داخل مستطیل کلیک کرده و متن را بنویسید.

در حالیکه متن در حالت انتخاب قرار دارد،به منوی Object بروید و روی گزینه Expand کلیک کنید.سپس کلید OK را فشرده و برای متن رنگ سفید با ضخامت خط دور 1 پیکسل و بدون رنگ زمینه در نظر بگیرید.

گام هشتم:

ما می خواهیم پنجره ها را به کافی شاپ بیفزاییم.ابزار Rectangle Tool (M) را انتخاب،دو مستطیل سفید رسم و مطابق با تصویر زیر آنرا در جای خود قرار دهید.

دو مستطیل جدید را انتخاب،یک نمونه از آنها ایجاد و روی مستطیلهای اصلی قرار دهید (Control+C- Control+F).رنگ آنها را به R=68 G=50 B=40 تغییر داده و همانند تصویر زیر آنها را تغییر اندازه دهید.

گام نهم:

حالا پنجره های ساختمان را ایجاد می کنیم.لایه building را انتخاب کنید.یک مستطیل به ابعاد 130 × 70 پیکسل رسم،ضخامت خط دور آنرا 5pt با رنگ سفید و رنگ خود مستطیل راR=68 G=50 B=40 در نظر بگیرید.

ابزار Line Segment Tool (\) را انتخاب،کلید Shift را گرفته و یک خط در مرکز مستطیل رسم کنید.برای لبه پنجره نیز یک مستطیل سفید رسم نمایید.

هر سه شکل را انتخاب و آنها را در یک گروه قرار دهید(Control-G).سپس به منوی Object رفته و Expand را برگزینید.تیک گزینه های fill و stroke را زده و روی OK کلیک کنید.

گروه مربوط به پنجره را انتخاب،آنرا بالا و سمت چپ کافی شاپ قرار دهید.کلیدهای Alt-Shift را گرفته و به سمت راست درگ کنید تا یک نمونه از آن ایجاد شود.

دو پنجره را انتخاب،کلیدهای Alt-Shift را گرفته و به سمت بالا درگ نمایید تا دو پنجره دیگر ایجاد شود.

نظرات کاربران سیرا  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی