کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

1-ایجاد ساختار اصلی

گام اول:

یک سند جدید با ابعاد 600 × 800 پیکسل ایجاد کنید:

گام دوم:

ما در اینجا یک بوم افقی داریم،و از گوشه بالا و سمت چپ آن شروع می کنیم.کار را با رسم برگهای درختان آغاز می نماییم،که تمام سطح بالایی تصویر ما را می پوشانند.

ابزار (Ellipse Tool (M را انتخاب و یک دایره به ابعاد 170 × 170 پیکسل رسم می کنیم:

گام سوم:

کار را با رسم دایره های دیگر با ابعاد مختلف ادامه می دهیم طوری که شبیه به حبابهای آب باشند.در آخر همه دوایر را انتخاب و به پنل Pathfinder رفته و merge را انتخاب نمایید تا همه با هم یکی شوند:

گام چهارم:

شکل را با ارغوانی پررنگ رنگ آمیزی کنید:

گام پنجم:

مانند مراحل قبل یک لایه دیگر از دایره ها ایجاد و آنها را با هم یکی کنید:

گام ششم:

آن را با ارغوانی روشنتر رنگ و زیر لایه قبلی قرار دهید (]-Shift-Control):

گام هفتم:

اکنون یک مستطیل با رنگ ارغوانی پررنگ برای زمین ، رسم و آنرا در پایین صفحه قرار دهید.سپس ابزار Curvature Tool را انتخاب نمایید.توسط این ابزار می توانیم شکل را تغییر دهیم.

گام هشتم:

در جاهایی از ضلع بالای مستظیل کلیک کرده و به سمتی درگ کنید تا شکل شما شبیه به تصویر زیر شود.توسط ابزار Direct Selection Tool (A) نیز می توانید گره ها را ویرایش نمایید.

گام نهم:

مانند مرحله قبل یک زمین دیگر با رنگ روشنتر ایجاد و آن را در زیر قبلی قرار دهید.با اینکار تصویر جلوه سه بعدی پیدا می کند.

2-ایجاد تنه درختان:

گام اول:

توسط ابزار (Rectangle Tool (M یک مستطیل باریک برای تنه درخت رسم و با استفاده از (Direct Selection Tool (A نقاط بالایی آنرا کمی به داخل بکشید تا باریکتر شود.

گام دوم:

حالا تعدادی شاخه کوچک به تنه اضافه می کنیم.برای این کار توسط ابزار (Pen Tool (N یک خط منحنی با ضخامت 10 پیکسل رسم می کنیم.

گام سوم:

چند شاخه دیگر ایجاد و از چند دایره بعنوان برگهای آن استفاده نمایید.

گام چهارم:

کار را با رسم چند تنه و شاخه دیگر برای ایجاد درختان بیشتر ادامه دهید.فراموش نکنید که هر کدام را در گروه مجزا قرار دهید.

گام پنجم:

درختان دیگری با رنگ ارغوانی روشن رسم و آنرا در زیر لایه قبلی قرار دهید (]-Shift-Control).

گام ششم

هنوز در بکگراند ما فضاهای خالی وجود دارد و ما آنرا با عناصر مختلف پر می کنیم.یک دایره به ابعاد 150 × 150 با رنگ روشنتر از بقیه رسم کنید.

گام هفتم:

چند دایره با ابعاد کوچکتر رسم و شاخ و برگها را با آن بسازید.سپس همه را انتخاب و در پنل Pathfinder بر روی Merge کلیک نمایید.

گام هشتم:

شاخه ها را انتخاب و در زیر لایه قرار دهید (]-Shift-Control) تا در پشت درختان قرار گیرد .سپس چند کپی از شکل گرفته و فضاهای خالی را با آن پر کنید.

گام نهم:

دوباره چند درخت دیگر با رنگ روشنتر ایجاد و آنها را در زیر لایه بقیه درختها و زمین قرار دهید.

گام دهم:

یک مستطیل به ابعاد 600 × 800 و رنگ آبی مایل به خاکستری رسم و آنرا در زیر تمام لایه ها قرار دهید (]-Shift-Control).توسط این مستطیل یک جلوه مه آلود به جنگلمان می دهیم.

گام یازدهم:

حالا با افزودن یک سری عناصر کوچک به جنگلمان روح می بخشیم.ابزار (Ellipse Tool (L  را انتخاب و با آن بیضیهایی رسم کنید تا با کنار هم گذاشتن سه عدد از آنها علفهایی را ایجاد نماییم.

گام دوازدهم:

شما می توانید جزئیات بیشتری به تصویر اضافه کنید.مثلا یک زمین دیگر با رنگی تیره تر اضافه و بیضیهای کوچکی نیز رسم و روی آن قرار دهید.همچنین می توانید شاخ و برگهای دیگری نیز به درختان بیفزایید.

 

نظرات کاربران سیرا  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی