به نام خدا

در این آموزش قصد داریم به شما یاد بدیم که چگونه با چند خط ساده یک شخصیت مانند مرد عنکبوتی (البته Deadpool) رسم کنید و توانایی خود را در رسم کاراکتر افزایش دهید!

لازم نیست حتما برای انجام این آموزش از دستگاه اسکنر یا پرینت یا .... استفاده کنید فقط با یک صفحه دیجیتال مانند موبایل یا تبلت نیز می توانید خطوط اولیه را رسم کرده و به محیط سیستم خود انتقال دهید خب پس آماده هستید؟

1: کشیدن طرح اولیه:

ما برای شروع نیاز داریم که طرح اولیه خودمون را رسم کنیم پس خیلی ساده بصورت سنتی با یک مداد شروع به کشیدن طرح اولیه می کنیم و می توانید هر طرحی دوست بکشید ولی اگر تازه کار هستید از طرح اولیه ما استفاده کنید!

گام اول:

ابتدا شروع کنید به کشیدن یک خط ساده با حالت نیم تنه به همراه پاها مانند تصویر زیر:

2.1

گام دوم:

بیایید خط ستون فقران آن را به سمت راست قوس دهیم:

2.2

گام سوم:

حالا بیایم استخوان های شونه و آرنج و بازو را بکشیم:

2.3

گام چهارم:

حالا مانند تصویر زیر شروع به کشیدن قسمت های مختلف یک کاراکتر می کنیم و با پررنگ کردن اون قسمت ها شخصیت خودمون را پر رنگ تر می کنیم (نزدیک تر می کنیم):

2.4

گام پنجم:

اسکیچ دست ها و پاها را هم اضافه می کنیم:

2.5

گام ششم:

خب حالا کار ما با اسکیچ زدن تمام شد اگر آن را در کامپیوتر خود انجام دادین کافی است آن را با فرمت PNG. ذخیره کنید ولی اگر روی کاغذ کشیده اید آن را اسکن کنید.

1: وارد کردن تصویر:

حالا لازم هست برای شروع کار از یک برنامه مناسب استفاده کنیم که ما از ادوبی فتوشاپ استفاده کردیم پس اگر آماده هستید آموزش را ادامه دهید!

گام اول:

برنامه فتوشاپ را باز میکنیم و با استفاده از Create > New (کلید ترکیبی Ctrl+N) یک پروژه جدید میسازیم و اندازه آن را 1650*1000 پیکسل (Px) تغییر میدهیم:

 
2.6

گام دوم:

حالا تصویر خود را وارد فتوشاپ می کنیم با استفاده از Ctrl+O و بعد از وارد شدن آن خودش یک لایه برای خود میسازد:

 
2.7

گام سوم:

خب حالا نیاز داریم تصویر اولیه خود را تنظیم کنیم پس از نوار Edit > Free Transform انتخاب می کنیم یا کلید های ترکیبی (Ctrl+T) و اندازه تصویر را تنظیم می کنیم (اگر کلید shift را نگه دارید و عملیات تغییر سایز را انجام دهید بهتر است چون در یک محور دقیق اعمال می شود).
البته می توانید چرخش را هم انجام دهید ولی آن را در جلو تر توضیح میدهیم:

 
2.8

گام چهارم:

روی نام لایه دابل کلیک میکنیم و اسم آن را به Lines تغییر میدهیم:

 
2.9

گام پنجم:

حالا میزان شفافیت عکس را به 20% تغییر می دهیم برای این کار، روی لایه مورد نظر کلیک می کنیم سپس عدد کنار Opacity را به 20% تغییر می دهیم:

 
2.10

گام ششم:

حال لایه Lines را انتخاب و آن را قفل می کنیم چون نمی خواهیم فعلا روی آن تغییری ایجاد کنیم:

 
2.11