کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

Actions :

به معنی اتفاق یا وظیفه ای است که قرار است انجام شود مثلا ما شرط ها را (Conditions) مشخص می کنیم و اگر برقرار بودند این حوادث یا وظایف (Actions) انجام شوند و معمولا در قسمت راست یک بلوک اونت قرار دارند.

مثلا اگر امتیاز مساوی 5 بود و روی فلان دکمه کلیک شد (Conditions) بره مرحله بعدی (Actions).

 

معمولا اکشن ها از بالا به پایین اجرا می شوند و تاثیر و اجرای یک وظیفه (actions) به شرط های آن (Conditions) آن بستگی دارد.

اضافه کردن و ویرایش شرط ها:

برای اضافه کردن یا ویرایش اکشن ها باید به صفحه رویداد نویسی (Event sheet) بروید و از آنجا اقدام به اضافه کردن اکشن کنید که روش های مختلفی برای اضافه کردن اکشن وجود دارد و برای اضافه کردن چند اکشن دیگر به یک شرط می توانید روی حاشیه شرط (Margin) راست کلیک کرده و گزینه Add/add another action را انتخاب کنید یا کلید A را در کیبورد فشار دهید:

 

اضافه کردن ستاره به رویداد ها:

می توانید با اضافه کردن این علامت به یک شرط وقتی سیستم به آن شرط رسید بایسند که بیشتر برای آزمون و تست بازی کاربرد دارد که در آینده در مورد آن توضیح خواهیم داد.

 

  • نویسنده : مهدی ابراهیمی

Actions

اضافه کردن اکشن

اکشن ها

حوادث