کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سخن اولیه :

با افزایش رشد تلفن های هوشمند در میان مردم، توسعه نرم افزار های موبایل نیز سرعت بیشتری گرفته است. در این میان تعداد برنامه های تلفن های هوشمندی که از سرویس پرداخت درون برنامه ای نیز استفاده می نمایند افزایش یافته است. لازم به ذکر است پیش بینی های بازار جهانی، نشان دهنده این است که تا سال 2015 میزان سهم کسب شده از سرویس پرداخت درون برنامه ای اپلیکیشن ها مبلغ شانزده میلیاد دلار خواهد بود.

پرداخت درون برنامه ای چیست؟

پرداخت درون برنامه ای سرویسی است که به شما اجازه می دهد هر نوع محتویات دیجیتالی را داخل نرم افزار خود به فروش برسانید.

محتویات دیجیتالی عبارتند از:

 • محتویات قابل دانلود، مانند فایل های عکس، موسیقی، کتاب الکترونیکی و …
 • محتویات مجازی قابل استفاده در برنامه یا بازی از قبیل سکه، الماس، امتیاز، مراحل بازی و …
 • ویژگی ها و خدمات غیر رایگان از قبیل نسخه ویژه برنامه

با استفاده از سرویس پرداخت درون برنامه ای، تمامی تراکنش های مالی توسط بستر امن اپ استور (مثلا کافه بازار) انجام می شود و دیگر نگرانی ای بابت مشکلاتی از قبیل ارتباط با سیستم بانکی، امنیت، مدیریت خرید محصولات و … نخواهید داشت و کاربران شما هنگام خرید درون برنامه ای، فرآیندی کاملا مشابه خرید از اپ استور را تجربه خواهند کرد.

خرید درون برنامه برای همه اپ استور های اندروید موجود است؟

برای برنامه کانستراکت فعلا فقد پلاگین خرید درون برنامه کافه بازار موجود است و بیشتر کاربران نیز از این اپ استور استفاده می کنند پس جای نگرانی نیست!!

تبلیغات ویدیویی:

آیا می‌دانید بازاریابی از طریق موبایل، موثرترین روش در جذب مشتری است؟

این یعنی شما باید به سمت تبلیغات در رسانه‌های نوین، یعنی تبلیغ در موبایل حرکت کنید. بیشتر مردم با شنیدن «تبلیغات در تلفن همراه» به یاد بنرهای تبلیغاتی در اپلیکیشن‌های تلفن همراه میافتند و یا با یک جستجوی ساده اینترنتی به این قبیل از نتایج خواهید رسید. ولی واقعیت تبلیغ در موبایل که در حال گسترش است به این ختم نمی‌شود و این نوع تبلیغات بسیار گسترده‌تر از آنچه فکر می‌کنید، هستند. توجه داشته باشید که تبلیغ در موبایل و تبلت هزینه کمتری نسبت به سایت‌های اینترنتی دارند.

این روش از تبلیغ، آمار و ارقام خوبی برای تجزیه و تحلیل بازار در اختیار شما قرار خواهد داد که منجر به بهینه‌سازی عملکرد شما و شناسایی نیاز مردم خواهد شد.

از کدام سایت باید برای ثبت تبلیغات استفاده کنم؟

تنها پلاگینی که فعلا برای تبلیغات در کانستراکت2 وجود دارد و ایرانی هم است تبلیغات ادپلی است که بصورت ویدیویی است و می توانید از آن در بازی خود استفاده کنید و مورد تایید اپ استور ها نیز می باشد.

دانلود پلاگین:

هم خرید درون برنامه کافه بازار و تبلیغات ادپلی داخل یک پلاگین گنجانده شده است که می توانید از اینجا دانلود کنید.

آنچه یاد میگیرم:

آموزش استفاده از این پلاگین را در 3 قسمت است که:

 1. آموزش استفاده از تبلیغات ادپلی در کانستراکت2
 2. آموزش پیاده سازی خرید درون برنامه در کانستراکت2
 3. آموزش اتصال خرید درون برنامه بازی به کافه بازار

*رمز فایل scirra.blog.ir است.

*نکات زیر هم اگر مطالع کنید می توانید بیشتر متوجه آموزش ها شوید.

 

تعداد آموزش

زمان آموزش

حجم آموزش

دانلود(رایگان)

1 10 دقیقه 25 مگ دریافت
2 19 دقیقه 27 مگ دریافت
3 10 دقیقه 25 مگ دریافت

 

قسمت دوم آموزش:

محصولات فروشی:

محصولات فروشی، محصولاتی هستند که هنگام خرید یک مرتبه پرداخت برای آن‌ها صورت می‌گیرد و به صورت مفهومی به دو دستهٔ محصولات «مصرفی» و «غیرمصرفی» تقسیم می‌شوند. این تصمیم شماست که محصولات درون‌برنامه‌ای خود را به صورت مصرفی یا غیرمصرفی به کاربر عرضه کنید.

مصرفی:

محصولات مصرفی، محصولاتی از دستهٔ محصولات فروشی هستند و کاربر می‌تواند چندین مرتبه این محصولات را خریداری کند (مانند سکهٔ داخل بازی، سوخت یا طلسم جادویی). لازم است پس از اتمام فرآیند خرید این نوع محصول توسط کاربر، خرید را اصطلاحاً مصرف کنید. در صورتی که پس از اتمام خرید این نوع محصول، خرید انجام شده را در برنامهٔ خود مصرف نکنید، بازار اجازه نمی‌دهد کاربر مجدداً محصول مورد نظر را خریداری کند. برای یادگیری بیشتر دربارهٔ مصرف کردن خرید محصولات درون برنامه‌ای، مصرف کردن خرید را مشاهده کنید.

غیرمصرفی:

محصولات غیرمصرفی محصولاتی از دستهٔ محصولات فروشی هستند؛ این دسته از محصولات، محصولاتی هستند که کاربر یک مرتبه آن‌ها را خریداری می‌کند اما تأثیر این خرید همیشگی است. مثال‌هایی از این نوع محصولات حذف تبلیغات از برنامه یا ارتقاء برنامه از نسخهٔ آزمایشی به نسخهٔ کامل است.
همان‌گونه که از نام این نوع محصول نیز پیداست، پس از اتمام فرآیند خرید توسط کاربر این محصولات را نباید مصرف کنید تا برای همیشه در بازار در حساب کاربر ثبت بمانند. بدین صورت اثر خرید این نوع محصولات دائمی خواهد بود و با حذف و نصب مجدد برنامهٔ شما از بین نخواهد رفت.

قوانین انتخاب شناسه:

 

 • شناسهٔ انتخابی باید تلفیقی از حروف کوچک انگلیسی (a-z)، ارقام (0-9) و خط تیره (-) و زیرخط (_) باشد.

 • شناسهٔ انتخابی نباید کمتر از ۵ کاراکتر باشد.

 • شناسه‌ٔ انتخابی باید مشابه نامی باشد که برای حساب توسعه‌دهندهٔ خود در قسمت «پروفایل عمومی» در سربرگ «حساب توسعه‌دهنده» در پنل انتخاب کرده‌اید. شناسه‌های نامربوط رد خواهند شد.

قسمت سوم آموزش:

کار با پنل مدیریت پرداخت:

پنل پرداخت بازار به شما این امکان را می‌دهد که به ازای هر یک از برنامه‌هایتان یک لیست جدا از محصولات داشته باشید. شما تنها وقتی می‌توانید یک محصول را در برنامه‌تان به فروش برسانید که آن را در پنل پرداخت ثبت کرده باشید. توجه داشته باشید که هر برنامه لیست محصولات مربوط به خود را دارد و امکان فروش محصولات دیگر برنامه‌ها در برنامهٔ شما وجود ندارد.

در لیست محصولات برای هر محصول اطلاعاتی از قبیل شناسه محصول، توضیحات محصول و قیمت آن محصول وجود دارد. این لیست فقط شامل اطلاعات کلی دربارهٔ محصول شماست و به هیچ وجه محتوای محصول شما را شامل نمی‌شود. یعنی اینکه شما خودتان باید محصولی (محتوا) را که در برنامه‌تان می‌فروشید، به دست کاربر برسانید.

برای اضافه کردن محصول در پنل مدیریت پرداخت درون برنامه‌ای بر روی گزینه محصول جدید کلیک کنید.

اضافه کردن محصولات:

بعد از اینکه در لیست بالا روی گزینه محصول جدید کلیک کردین پنجره زیر باز می شود:

برای هر محصول موارد زیر را باید وارد کنید:

 • شناسهٔ کالا

  شناسهٔ کالای هر محصول در هر برنامه باید منحصر به فرد باشد. این شناسه باید با حروف کوچک لاتین یا یک عدد شروع شود و همگی کاراکترهای استفاده شده در آن باید فقط از حروف کوچک لاتین، اعداد لاتین، _ و نقطه باشند.

  شما به هیچ عنوان مجاز به ویرایش شناسهٔ یک محصول بعد از ایجاد آن نیستید و امکان استفادهٔ مجدد از این شناسه‌ها نیز وجود ندارد.

 • عنوان

  یک توضیح بسیار کوچک از محصول است که به ازای هر برنامهٔ شما باید منحصر به فرد باشد. ارائهٔ عنوان برای هر محصول ضروری است و پیشنهاد می‌شود برای نمایش بهتر طول عنوان بیش از ۲۵ کاراکتر نباشد.

 • توضیحات

  یک توضیح مفصل برای محصولی که می‌خواهید بفروشید باید ارائه کنید. این توضیح در صفحهٔ پرداخت بازار به کاربر نشان داده می‌شود. البته امکان استفاده از این توضیح در برنامهٔ خودتان نیز وجود دارد.

 • قیمت

  برای هر محصول باید یک قیمت به ریال وارد کنید. حداقل و حداکثر این قیمت در قرارداد شما با بازار مشخص شده است. قیمت محصول نمی‌تواند از مقداری که در قرارداد شما مشخص شده است، کمتر یا بیشتر باشد.

 • برنامه

  در زمان اضافه کردن محصولات باید مشخص کنید محصولی که قصد اضافه کردن آن را دارید برای فروش در کدام یک از برنامه‌های شما ارائه می‌شود.

نظرات کاربران سیرا  (۲۴)

 • رضا غیاثیان
 • سلام آقای ابراهیمی
  خیلی عذر میخوام که انقدر مزاحم وقتتون میشم
  میخواستم بگم توی نسخه جدید این پلاگین کلا گزینه ها فرق کرده مثلا الان من نمیدونم برای نمایش تبلیغ ار گزینه نمایش تبلیغ با جایزه یا بدون جایزه استفاده کنم
  اگه لطف کنین یه آموزش جدید بزارین خیلی خوب میشه --- من الان بازیم کامله فقط دو سه روزه لنگ همینم
  خیلی ممنون
  پاسخ:
  سلام
  گرینه ها کمتر شده ولی همون عملکرد رو داره!
  شما برای نمایش تبلیغ از اکشن نمایش تبلیغ جایزه دار استفاده کنید!
 • رضا غیاثیان
 • سلام آقای ابراهیمی
  لطفا میکنید به این سوال من در انجمن پاسخ بدین:
  لینک سوال
  خیلی ممنون

 • رضا غیاثیان
 • آقا مهدی سلام خیلی ممنون از آموزش فقط دو تا سوال:

  1- اگه فقط از تبلیغات ویدئویی استفاده کنیم نیازی هست که توی پرداخت درون برنامه محصولی اضافه کنیم؟؟

  2- کافه بازار با تبلیغات ویدئویی ادپلی مشکلی نداره؟؟

  3- توی سایت ادپلی که باید لینک دانلود اپلیکیشن رو بدیم میشه از یه لینک کمکی مثل پیکوفایل لینک بدیم؟؟ چون توی کافه بازار تا بازی منتشر نشه که لینکی نمیده و منم میخوام از همون اول بازیم با تبلیغات باشه. شما که تجربه دارین برای بازیاتون اگه استفاده کردین چطوری لینک دادین؟؟

  خیلی ممنون
  پاسخ:
  سلام
  1:بهتر هست از هر دوش استفاده کنید!
  2:خیر مشکلی نداره!
  3:بله میشه
 • سجاد قربانی
 • سلام خسته نباشید لینک های دانلود خرابه میشه لطفا بررسی کنید
  پاسخ:
  سلام
  چک کنید!
  من موقع استفاده از پلاگین چند تا از گزینه هارو ندارم میشه بگید چی کار کنم
  پاسخ:
  سلام
  بدلیل بروزرسانی این پلاگین هست که مشکلی نیست!
  سلام آقای ابراهیمی خدا قوت

  من هرچی پرداخت درون برنامه ای رو تست میکنم ارور میده همش فورس کلوز میده
  همه چیو هم دقیق انجام دادم بازم فورس کلوز میده

  لاید چکار کنم؟
  پاسخ:
  سلام
  از نسخه جدید این پلاگین و کانستراکت2 استفاده کنید!
  آقا مهدی ادپلی با خروجی کاکون ای او عمل نمیکنه؟
  و قرار بود آموزش کار با وب استوریج هم آموزش بدین
  پاسخ:
  سلام
  بله عمل می کند!
  قبلا آموزش دادیم!
  سلام apk_signinاجرا نمیشه حتی برنامه jarهم تو سیستم هم نصب هستش وقتی روش کلیک میکنم فقط لوگو برنامه میاد
  پاسخ:
  سلام
  برای بنده چنین مشکلی پیش نیومده که بخوام نظری بدم!
  می تونید از بازیتون خروجی گرفته و بدین دوستانتون برایتون ساین کنند یا در خورده کوکون ساین کنید که نیاز هست برای بار اولین یک فایل ساین شده بسازید!
  سلام apk-signerرو از کجا باید دانلود کنم
  پاسخ:
  سلام
  بفرمایید!
 • سید محمد جواد
 • با سلام
  من از پلاگین فقط برای تبلیغات اد پلی استفاده کردم ، حالا بازار بهم میگه چرا از دسترسی پرداخت درون برنامه استفاده کردی در صورتی که من اصلا داخل بازیم پرداخت درون برنامه ای ندارم
  مشکل از منه یا پلاگین ؟؟؟؟
  پاسخ:
  سلام
  داخل سایت adplay.ir قسمت مستندات می تونید پلاگین هر بخش را جداگانه دانلود کنید تا مشکلتون برطرف بشه!
  سلام وقتی rsa رو کپی کردیم چی جوری  باید برنامه جدید رو منتشر کنیم من قبلی رو حذف کردم از بازار و جدید رو آپلود کردم اما گفت نام قبلی تکراریه اگر هم نام رو عوض کنم نمیشه باید چی کار کرد ؟
  پاسخ:
  سلام
  شما وقتی rsa را گرفتی و وارد کردی و خروجی گرفتی اندفعه ورژن بازیت را افزایش بده تا کافه بازار بفهمه داری آپدیت می کنی که در آموزش خروجی توضیح دادم تغییر ورژن را.
  سلام شما سورس ذخیره کردن بالاترین امتیاز در بازی بدون انلاین دارید؟فقط امتیاز در منو باشه و ذخیره بشه.
  زبانم خوب نیست به نظر شما این اموزشی که لینک میزارم برای این کاره؟
  https://www.scirra.com/tutorials/1466/how-to-save-and-load-a-number-value-very-easy
  پاسخ:
  سلام
  زیاد سخت نیست در انجمن قسمت پرسش و پاسخ جستوجو کنید پیدا می کنید.
  اقا مهدی در مورد قسمت آخر که گفتین لوکال استوریج بزنید تا خرید ها سیو بشه اما آموزششو ندادین اینو چی کار کنیم ؟ آموزشی سراغ دارین در این مورد ؟

  چقدر تخفیف به آموزش ها میخوره اگر کاربر vip بشیم ؟ الان من مثلا یه آموزش بخرم 2 تومن با وی آی پی چقدر میشه ؟

  ممنون
  پاسخ:
  سلام
  در قسمت چهارم دوره توپ, در مورد ذخیره متغیر ها صحبت کردم و آموزش ذخیره کامل نیز در قسمت  آموزش متنی گذاشتیم.
  در مورد vip قطعا هزینه ای که می پردازید خیلی کمتر از آنی است که بخواهید آموزش را تکی بخرید.

  میه بگید با چه برمامه ای باید این فایل رو بازکرد

  پاسخ:
  سلام
  می تونید برای بازکردن فایل فشرده از برنامه Winrar استفاده کنید که آموزشش در سایت های مختلف وجود دارد.
  آموزش ساخت بازی استراتژیکی و چندنفره آنلاین یاد بده
  پاسخ:
  سلام
  در آینده هر دو بخش را یاد میدهیم.
  سلام. پرداخت درون برنامه ای در خروجی کراس واک باگ داشت و در گوشی با زدن دکمه خرید برنامه بسته میشد. ای مشکل از پلاگین بود. میخوام ببینم این مشکل هنوز هم پابرجاست؟
  پاسخ:
  سلام
  این باگ برطرف شده و با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید.
  دمت گرم وبلاگت داره میشه یه مرجع خوب 
  فک کنم از صفر تا 100 یکی بخواد بازی بسازه میتونه اینجا راحت پیشرفت کنه 
  فقط پلاگین های بیشتری معرفی کن دادا 
  یکی هم چه ویژگی های منحصر به فردی توی موتور هست که میتونیم به بازی  اضافه کنیم که (خیلی دنبال این مطلبم)

  پاسخ:
  خواهش می کنم شما لطف دارید;
  پلاگین زیاد است ولی من دنبال پلاگین هایی هستم که بدرد بخورده.
  agha mehdi damet garm. amozeshat harf nadare
  پاسخ:
  خواهش می کنم شما لطف دارید.
 • نادر تیموری
 • سلام اقا مهدی

  ببخشید یک خواهش داشتم

  اگه میشه سورس اموزش هاتون رو هم توی فایل ها بذارید

  اینطوری فکر میکنم بهتر متوجه شویم و اگر جایی ایراد داشتیم به سورس ها نگاهی بندازیم.

  ببخشید ها من اینقدر نظر میدم
  پاسخ:
  سلام
  سعی می کنم آموزش هایی که کمی پیچیده هست را کنارش سورس بزارم.
 • نادر فرد تیموری
 • مرسی اقا مهدی که اموزش دوم رو هم گذاشتی

  حتی یک روز هم فاصله نیافتاد بین اموزش اول و دوم

  قربونت
  پاسخ:
  خواهش می کنم;
  بله آموزش ها همه آماده هستند و تاریخ انتشار در آینده خورده اند و انشالله بعد از فصل امتحانات آموزش های بیشتری قرار خواهیم داد.
  سلام آقا مهدی
  به شما تبریگ میگم به خاطر وبلاگ خوبتون و تشکر می کنم برای آموزشهای عالی شما.
  انشاءالله در همه عرصه های زندگی موفق باشید.
  پاسخ:
  سلام
  شما لطف دارید ما افتخار می کنیم که کاربرانی مثل شما داریم.
 • عرفان پویا
 • خیلی عالی بود ممنون
  پاسخ:
  خواهش می کنم.
  daste golet dard nakone .mamnon .fekre manam mashghole in mozo bod . bazam tashakor mikonam
  پاسخ:
  خواهش می کنم شما لطف دارید.
 • نادر تیموری
 • ممنون اقا مهدی واقعا این اموزش عالیه و منتظرش بودیم

  مثل همیشه غافلگیرمون کردی

  دستت طلا
  پاسخ:
  خواهش می کنم شما لطف دارید خوشحالم که کاربرانی مثل شما دارم;
  انشالله 2 قسمت دیگر آن نیز به همراه قسمت ششم آموزش در این هفته انتشار داده می شود.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی