کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رفتار Wrap :

اگر این رفتار را به شئ مورد نظر اضافه کنید وقتی شئ از یک سمت لایوت خارج شد از سمت مخالف آن دوباره وارد لایوت می شود و بیشتر برای اشیاء ای که در داخل لایوت حرکت می کنند مناسب است (بالا مخالف پایین - چپ مخالف راست):

این رفتار هیچ شرط (conditions) یا وظیفه ای (actions) به شئ شما اضافه نمی کند فقط وقتی به شئ اضافه می کنید می توانید در پنجره ویژگی ها (Properties Bar) آن را تنظیم کنید که فقط یک خواص دارد:

خواص Wrap to :

این خواص دارای دو گزینه است :

  • layout
  • viewport

اگر گزینه اولی یعنی layout فعال بود شئ وقتی کامل از یک سمت (مثلا راست) لایوت خارج شد دوباره از سمت مخالف (چپ) آن وارد لایوت می شود.

اگر گزینه دومی یعنی viewport فعال بود شئ وقتی از دید چشم ما خارج شد دوباره وارد لایوت می شود که برای درک بیشتر تصویر زیر را مشاهده کنید:وقتی اسپریت ما حرکت کرد (رنگ آبی) به انتهای لایوت رسیده حالا از سمت راست (مخالف) دوباره وارد لایوت می شود که همان گزینه layout است ولی وقتی اسپریت ما حرکت کرد (رنگ قرمز) به انتهای دید ما (منظور اندازه نمایش پروژه هست که همان خط چین های لایوت است) رسید حالا از سمت راست (مخالف) دوباره وارد می شود.

  • نویسنده : مهدی ابراهیمی

Wrap

خروج و ورود شئ از لایوت