کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وارد کردن تصاویر فشرده به پنجره انیمینش (Import Sprite Strip):

همانطور که در آموزش های قبل گفتیم وقتی در محیط ویرایشگر تصویر هستم و می خواهیم تصاویر انیمیشن خود را وارد پنجره انیمیشن ها (Import frames) کنیم دو گزینه دارد که گزینه اولی (...from files) برای وارد کردن دست جمعی تصاویر از داخل سیستم خود استفاده می شود که هر تصویر به یک فریم تبدیل می شود و گزینه دوم (...from sprite strip) نیز برای وارد کردن یک تصویر فشرده که شامل چند فریمی که در آن فشرده شده است.

گزینه اول که مشخص هست ولی در مورد گزینه دوم (...from sprite strip):

پنجره (Animation frames) به شما این امکان را میدهد که تصاویر خود vh بصورت شبکه یا فشرده وارد کنید.شما پس از اینکه در پنجره فریم انیمیشن (Animation frames)  که در تصویر زیر مشاهده می کنید:


راست کلیک کنید و گزینه Import frames /from sprite strip را انتخاب کنید می توانید از محیط سیستم خود یک تصویر را انتخاب کنید که همان تصویر فشرده شما است و وقتی انتخاب کردین پنجره زیر باز می شود که شامل دو سلول افقی (horizontal) و عمودی (vertical) است:

.

به عنوان مثال در تصویر زیر یک تصویر فشرده که سلول افقی آن 7 فرام کنار هم است و سلول عمودی آن نیز 1 است:

یا در تصویر زیر یک تصویر فشرده که سلول افقی آن 4 فرام کنار هم است و سلول عمودی آن نیز 4 است:

هر دو سلول (افقی و عمودی) به صورت فریم فریم در میایند یعنی هر کدام یک تصویر جداگانه تبدیل می شوند.

چند نمونه از تصویر فشرده شده را در زیر برای دانلود گذاشتیم که خود آن را تست کرده و با آشنا شوید: