کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

پنجره پنل دستور (Expressions Panel):

در این پنجره لیستی از دستورات یا عبارات (Expressions) اشیاء آماده است.این پنجره در حالت عادی مخفی است و فقط در صفحه رویداد نویسی (event sheet) استفاده می شود و وقتی شما می خواهید مقدار یک پارامتر (برای آشنایی با پارامتر این قسمت را مطالعه کنید) را در رویداد نویسی تغییر بدین این پنجره باز می شود.

بطور پیشفرض این پنجره کمرنگ هست.زمانی که پنجره پارامتر باز است اگر این پنجره بسته یا مخفی بود می توانید با زدن کلید F4 آن را دوباره ظاهر کنید.

تصویر زیر یک نمونه از پنجره پارامتر را نشان میدهد یعنی قابل وارد کردن عبارت یا کاراکتر است:وقتی یک پنجره پارامتر باز باشد پنل عبارت نیز در اطراف آن وجود دارد که بصورت زیر است:در قسمت جستوجو (search) می توانید با وارد کردن اسم شئ مورد نظر آن را سریع پیدا کنید.

وقتی یک شئ را انتخاب کردید لیستی از دستورات در داخل آن قرار دارند که می توانید با دابل کلیک کردن روی هر یک آن را انتخاب کنید تا عبارت پارامتر شما شود همچنین در لیست , یک توضیح و راهنمایی کوچک در مورد آن دستور کرده است و مقدار هایی (valu) که می توان وارد کرد را نشان میدهد مثلا در دستورات شئ سیستم (system):

layerParallaxX = Get the X parallax of abs layer

راهنما و توضیج = دستور

وقتی در داخل لیست دستورات یک شئ هستید می توانید با زدن کلید Escape یا کلیک کردن روی کلید back در پنل به صفحه اصلی که تمام اشیاء در آن هستند برگردید.

وقتی شما به یک شئ رفتار (behaviors) اضافه می کنید دستورات مربوط به آن رفتار نیز به دستورات پنل اضافه می شوند البته این برای متغیر ها (variable) نیز صدق می کند.