کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

در صفحه رویداد نویسی (event sheet) می توانید گروه های (Group) مختلفی بسازید یا آن ها را ویرایش کنید و رویداد های خود را عضو آن گروه کنید تا بتوانید آن رویداد ها را کنترول (فعال یا غیر فعال) کنید.

در تصویر زیر یک نمونه گروه را مشاهده می کنید که 2 رویداد عضو آن هست:

برای ساختن گروه می توانید در صفحه رویداد نویسی (Event sheet) راست کلیک کرده سپس گزینه Add Group را انتخاب کنید یا از نوار روبان تب Event گزینه Add Group را انتخاب کنید تا یک پنجره مثل زیر باز شود:

Name : در این قسمت نام گروه را مشخص می کنید که در تصویر اولی ما آن را "گروه دشمنان" گذاشتیم و این اسم در بعضی از شرط یا اونت ها بکار میرود مثلا با توجه به اسم گروه می توان آن گروه را  کنترول (فعال یا غیرفعال) کرد.

Description : در این قسمت توضیحات گروه را یادداشت می کنید که الزامی نیست و اختیاری است مثلا در تصویر اولی ما برای گروه خود هیچچ توضیحی یادداشت نکرده ایم.

Active on start : برای فعال کردن یا غیرفعال کردن گروه بکار میرود که کاربرد های فراوانی دارد و اگر تیک آن باشد مثل تصویر بالا یعنی فعال است و برعکس.

تا وقتی که فعال نباشد رویداد های عضو آن نیز عمل نمی کنند تا زمانی که خودمان مشخص کنیم مثلا وقتی زمان مرحله تمام شد این گروه فعال شود یا....

گروه هایی که غیرفعال هستند در صفحه رویداد نویسی رنگ فونت آن ها یا روشنایی آن ها کمرنگ است که به سادگی قابل تشخیص است.


  • نویسنده : مهدی ابراهیمی

Group

ساختن گروه

گروه