کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

پنجره افکت (Effects dialog):

این پنجره به شما این امکان را میدهد که به اشیاء , لایوت و لایه افکت اضافه یا حذف کنید.اگر روی یک شئ کلیک کنید در پنجره ویژگی ها (Properties Bar) نشان میدهد که این شئ از افکت (Effects) پشتیبانی می کند یا خیر.در تصویر زیر یک نمونه از پنجره افکت را مشاهده می کنید:

برای اضافه کردن یک افکت به اشیاء یا لایوت یا لایه می توانید روی آن کلیک کرده سپس در پنجره پنجره ویژگی ها (Properties Bar) از گزینه Add effect استفاده کنید و روی آن کلیک کنید تا پنجره ای مانند بالا ظاهر شود که برای اضافه کردن از آیکون + (Add Effect) و برای تغییر نام (Rename) نیز از آیکون مداد و حذف نیز از آیکون سطل آشغالی (Delete) استفاده کنید یا از کلید های کیبورد برای تغییر نام (F2) و حذف آن ها استفاده کنید(Delete).

همچنین افکت ها را در لیست می توان با کلیک کردن بر روی آن و کشیدن و رها کردن آن جابجا کنید برای مرتب کردن آن ها.

استفاده از این افکت ها در روند بازی مهم است و در مورد آن ها در آینده توضیح خواهیم داد.

  • نویسنده : مهدی ابراهیمی

Effects

کادر افکت