کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

اضافه کردن رفتار (Add Behavior dialog):

شما می توانید به اشیاء مختلف رفتار (behavior) اضافه کنید.رفتار ها را فقط یکبار می توان به یک شئ اضافه کرد برای بار دوم دیگر گزینه آن از پنجره رفتار های آن شئ حذف می شود.در مورد رفتار ها در آموزش های جلوتر بطور کامل توضیح خواهیم داد.

برای اضافه کردن رفتار به یک شئ می توان روی یک شئ کلیک کرده سپس در پنجره ویژگی ها (Properties Bar) روی گزینه Add behavior کلیک کنید سپس پنجره زیر باز می شود:

این پنجره لیستی از رفتار هایی که شما به شئ مورد نظز اضافه کرده اید را نشان میدهد که برای اضافه کردن رفتار از آیکون + (Add behaviors) استفاده کنید همچنین برای تغییر نام رفتار می توانید از آیکون مداد (rename) یا F2 استفاده کنید و برای حذف نیز از آیکون سطل آشغالی (Delete) یا زدن کلید delete کیبورد.
شما می توانید مکان رفتار ها را در لیست جابجا کنید برای اینکار از آیکون هایی که به شکل پیکان هستند استفاده کنید البته این جابجایی در عملکرد هیچ تاثیری ندارد و بیشتر جنبه مرتب سازی دارد.

وقتی در پنجره بالا روی آیکون + که برای اضافه کردن رفتار است کلیک می کنید پنجره زیر باز می شود:بعد از اینکه پنجره بالا باز شد می توانید برای انتخاب هر یک روی آن دابل کلیک کنید یا روی آن کلیک کرده و گزینه Add را بزنید البته هر رفتار یک آیکون بخصوص دارد و در انتخاب رفتار , سریع و موثر است.

همچنین می توانید در قسمت جستوجو , اسم رفتار را نوشته تا سریع به آن دسترسی پیدا کنید.


  • نویسنده : مهدی ابراهیمی

Behavior

Behavior dialog

پنجره رفتار ها