پنجره اشیاء (Object Bar):

این پنجره برای نمایش اشیاء داخل لایوت بکار میرود و دسترسی شما را به آن ها آسان تر می کند که بصورت یک لیست عمودی آن ها را مشاهده می کنید.معمولا شئ ها همراه با آیکون کوچیکی از تصویر خود به همراه اسم آن شئ وجود دارند و می توانید روی هر شئ کلیک کنید و به داخل لایوت (layout) بکشید و رها کنید و از آن استفاده کنید.

البته همه شئ ها به جزء پنجره اشیاء (Object Bar) در پوشه اشیاء (Project Bar) نیز وجود دارد ولی بهتر است از این پنجره (Object Bar) استفاده کنید زیرا سریع تر و آسان تر است که بزودی در مورد همه اشیاء توضیح خواهیم داد.

پنجره اشیاء (Object Bar) نیز راه دیگر برای نمایش ویژگی ها یا خواص اشیاء هستند به طوری که اگر روی یک شئ کلیک کنید خواص آن شئ در پنجره ویژگی ها (Properties Bar) ظاهر می شود:

 

اشیاء داخل پوشه (Browsing objects):

در حالت عادی اگر شما هیچ زیر مجموعه پوشه ای(subfolder) نداشته باشید که قبلا در مورد آن ها توضیح دادیم شئ ها بطور کلی داخل پنجره اصلی اشیاء (Object Bar) هستند که در تصویر بالا یک نمونه از آن را مشاهده می کنید اما اگر زیر مجموعه پوشه ای داشته باشید پوشه آن ها در پنجره اشیاء به نمایش در میاد که اگر روی پوشه کلیک کنید وارد اشیاء داخل آن پوشه می شوند:

با دکمه (Go up a folder) گوشه بالا سمت راست نیز می توانید از داخل پوشه ای که داخل آن هستید خارج شوید همچنین می توانید روی شئ ها کلیک کرده سپس به داخل پوشه ها کشیده و رها کنید تا عضو آن پوشه شود تا پیدا کردن آن برای شما ساده تر شود.

گزینه های موجود در این پنجره (Display options):

یک قسمت در پنجره اشیاء (Object Bar) که در بالای آن قرار دارد برای نمایش لایوتی که این اشیاء ها داخل آن هستند است مثلا در تصویر بالا اسم لایوت "Game" است یعنی این شئ ها در لایوتی با این اسم وجود دارند.

این را هم بدانید در حالت عادی اشیاء ای در لایوت وجود دارند که شما می توانید مکان آن ها را در لایوت تنظیم کنید یعنی شئ های ماوس و کیبورد و ... در این پنجره به نمایش در نمیایند.

گرچه این نوع شئ ها مثل ماوس و کیبورد و ... در این پنجره در حالت عادی به نمایش در نمیایند ولی در پنجره فایل(project Bar) پوشه (objects) وجود دارند و می توانید آنها را ببنید.

اگر بر روی فضای خالی پنجره اشیاء (Object Bar) راست کلیک کنید گزینه های موجود (options) آن به نمایش در میاید که شامل:

Up to parent folder: تو صفحه اصلی پنجره اشیاء غیر فعال هست ولی وقتی وارد یک زیر مجوعه یا پوشه می شوید و می خواهید از پوشه خارج شوید می توانید این گزینه را انتخاب کنید که همان نقش بازگشت را ایفا می کنید.
Up to root : اگر وارد چند زیر مجموعه یا پوشه شده باشیم و بخواهیم به صفحه اصلی پنجره اشیاء برگردیم از این گزینه استفاده می کنیم.

Insert new object : برای ایجاد یک شئ جدید است.

Add subfolder : برای ساختن زیر مجموعه یا پوشه است.

Show path toolbar : نمایش یا مخفی کردن قسمت بالا که لایوت فعلی را نشان میداد.

Filter objects : برای نمایش اشیاء های مثلی ماوس و کیبورد و ... که در حالت عادی خاموش هستند.

View as : با این امکان می توانید تمام اشیاء هایی که در زیر مجموعه یا پوشه وجود دارند را در یک صفحه ببنید و از حالت پوشه پوشه دربیارید.

Icon style : این گزینه برای تغییر حالت نمایش اشیاء که سه حالت ردیفی و لیستی و ... وجود دارد را تنظیم می کند.

Icon size : برای تغییر اندازه اشیاء بکار میرود که آیکون های آن را نیز کوچک می کند تا اشیاء های بیشتری به نمایش دربیایند.