پنجره ویژگی ها (Properties Bar):
یکی از پنجره های مهم محیط کانستراکت2 , پنجره ویژگی ها (Properties Bar) است که اگر روی هر آیتم کلیک کنید ویژگی ها و تنظیم های آن در این پنجره ظاهر می شوند و می توانید آن ها را تغییر و تنظیم کنید.در تصویر زیر مشاهده می کنید که وقتی روی لایوت کلیک کردیم خواص آن در پنجره ویژگی ها به نمایش در آمده است:

خواص یا ویژگی های زیادی در این پنجره وجود دارد.تقریبا تمام شئ ها , آیتم ها که شامل لایه , منو , پوشه ها و... که دارای خواص ویژه خودشان هستند وقتی روی آن ها کلیک کنید آن ها در پنجره خواص یا ویژگی ها پدیدار می شوند.
تمام این خواص از قبل آماده شده اند و فقط شما تنها کاری که می کنید با یک کلیک ساده آن ها را تنظیم می کنید یا یک عبارت به عنوان اسم شئ یا ... برای آن تایپ می کنید پس پیچیده نیستند و نگران کار با آن نباشید.
این پنجره به صورت یک لیست و دو ستونی است که ستون اول اسم خواص یا ویژگی آن را نشان میدهد و ستون دوم مقدار یا... آن را که ما آن را تنظیم می کنیم نشان میدهد پس ما فقط با ستون سمت راست کار داریم.
هرگاه خواستیم ویژگی های یک آیتم را تغییر بدیم مثل اسم آن , اندازه آن و.... روی آن آیتم کلیک می کنیم تا ویژگی ها یا خواص آن در پنجره properties پدیدار شود.

آیتم هایی که خواص دارند(Things with properties):
آیتم هایی که اگر روی آن ها کلیک کنیم خواص آن پدیدار می شوند شامل:

بسیاری از رفتار ها (behaviors) وقتی به یک شئ اضافه می شوند ممکن است خواص جدیدی به پنجره ویژگی ها اضافه کند.

بسیاری از پلاگین ها (plugins) ممکن است خواص جدیدی را داشته باشنه باشند.

بسیاری از افکت ها (effects) نیز ممکن است موقع اضافه کردن به یک شئ خواص جدیدی به پنجره ویژگی ها اضافه کنند.

معمولا آخرین خواص هر آیتم که در پایین ترین خواص ها وجود دارد راهنما (help) است که به رنگ آبی است که اگر روی آن کلیک کنید وارد سایت شده و می توانید در مورد آن قسمت مطالبی را یاد بگیرید.

توضیح اولیه (escription):

روی هر خواص که در پنجره ویژگی ها کلیک کنید یک توضیح کوچک در مورد آن در تب پایین پنجره ویژگی ها نشان میدهد که اگر آن را بخوانید کمی متوجه در مورد آن خواص آشنا می شوید و شامل نکات مثبت و خوب است. در تصویر زیر یک نمونه از آن را مشاهده می کنید: