کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

پیش نمایش یا تست بازی (Testing your game):

در زمانی که مشغول ساخت بازی هستید برای تست بازی خود می توانید روی آیکون اجرا (play) که در نوار ابزار یا روبان (run layout) وجود دارد کلیک کنید یا اینکه کلید F5 را در کیبورد فشار بدین یا اینکه بر روی پوشه پروژه خود راست کلیک کرده و گزینه (Run project) را انتخاب کنید:

این پیش نمایش با استفاده از یک سرور محلی است که در مرورگر اجرا می شود که شما می توانید مرورگر خود را در تنظیمات پروژه تغییر دهید:


اگر شما گوشی یا تبلت یا سایر دستگاه ها مانند لبتاب یا کامپیوتر و... دارید می توانید با استفاده از شبکه کردن محلی (local network) با وایفای پیش نمایش مستقیمی از پروژه ی خود را در دستگاه شخصی خود داشته باشید که این آموزش نیز در آینده قرار میگیرد:

همچنین می توانید با نگه داشتن کلید Shift و اجرا بازی بصورت مستقیم در دستگاه خود بازی را مشاهده کنید که این کار هم ساده و هم در روند کاری شما سرعت می بخشد.

اگر بازی در گوشی شما در حال تست بود و شما کمی در پروژه تغییرات بوجود آوردین حتما دوباره بازی را تست کنید تا نتیجه تغییر خود را مشاهده کنید.

روش دیگر تست بازی استفاده از اشکال یابی یا دیباگر (debugger) است که اطلاعات اضافی و ابزار هایی در دسترس شما قرار میدهد همچنین می توانید سرعت اجرا بازی و برسی رویداد ها را به طور عینی مشاهده کنید که در مورد این نوع تست نیز در آموزش های بعدی بطور کامل توضیح خواهیم داد:


شما بعد از تست می توانید از پروژه خود برای دستگاهی (موبایل و کامپیوتر و...) که نیاز دارید خروجی بگیرید و فایل خروجی بازی خود را با دوستان و ... به اشتراک بگذارید تا آن ها نیز در دستگاه خود با بازی شما مشغول شوند.

خروجی گرفتن (Exporting):

کانستراکت2 از بیشتر پلت فرم ها (سیستم عامل) پشتیبانی می کند یعنی می توانید با استفاده از نوار File روی گزینه Export project کلیک کنید یا آیکون مخصوص در روبان (Export project) یا با راست کلیک کردن روی پوشه پروژه اصلی از بازی خود خروجی (Exporting) بگیرید:


اگر می خواهید بازی برای وب بسازید توجه داشته باشید باید از پروژه خود خروجی HTML بگیرید و پس از خروجی به طور مستیقم روی سیستم اجرا نمی شود و باید آن را در مرورگر تست کنید و یا آن را در هاست خود آپلود کنید.

ممکن است روش های دیگری نیز برای خروجی وجود داشته باشد که در آموزش های جلوتر به آن ها میپردازیم.

شما باید قبل از خروجی بازی خود آن را بهینه سازی کنید تا بعد از خروجی باگ یا مشکلی نداشته باشد که برای اطلاعات بیشتر وبسایت ما را دنبال کنید.

بزودی آموزش صحیح خروجی گرفتن از پروژه برای HTML را نیز در وبلاگ سیرا میگذاریم.


  • نویسنده : مهدی ابراهیمی

خروجی گرفتن

روش خروجی ها

پیش نمایش