پنجره فایل های پروژه (Project Bar):

این پنجره هر چیزی که در محیط پروژه شما است را نشان میدهد.شامل پوشه های مختلفی است که هر کدام را می توان به طور جداگانه سازماندهی کرد:


(این تصویر بالا نمونه ای از مثال یا همان سورس های خوده کانستراکت2 که به نام Space Blaster است)

سازماندهی پروژ ها (Organising projects):

پوشه ها به طور منظم بصورت یک لیست چیده شده اند که شما می توانید پوشه های جدیدی که همان نقش زیر مجموعه (subfolder) را دارند به آن ها اضافه کنید و اشیاء یا لایوت و ... را به داخل آن ها بکشید و رها کنید تا عضو آن پوشه شوند.

برای ساختن یک پوشه زیر مجموعه می توانید روی پوشه مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه Add subfolder را بزنید که ما در تصویر زیر 2 تا زیر مجموعه در پوشه لایوت (layout) ساختیم:

برای تغییر نام پوشه زیر مجموعه ها هم روی آن ها دابل کلیک کنید و اسم آن را تغییر بدهید.

مدیریت پروژه (Managing the project):

شما روی هر آیتمی (همان لایوت ها یا صدا ها و ... هرچیز که در پوشه ها وجود دارد) که در پوشه ها وجود دارد می توانید روی هر یک راست کلیک کنید و گزینه های آن را ببنید که معمولا گزینه اول آن ها برای اضافه کردن یک آیتم است البته بیشتر آن ها گزینه تغییر نام (renamed) و حذف کردن (deleted) را دارند:

حذف اشیاء (Deleting object):

شما وقتی یک شئ را از داخل لایوت حذف می کنید به این منظور نیست که از کل پروژه حذف کرده اید بلکه فقط آن را از لایوت حذف کرده اید ولی هنوز در پوشه های شما وجود دارد که معمولا شئ ها در پوشه اشیاء (object type) قرار دارند که می توانید آن را دوباره وارد لایوت کنید تنها باکلیک کردن بر آن و کشیدن و رها کردن داخل لایوت.

برای حذف کردن یک شئ از پروژه بصورت کامل باید آن را از پنجره فایل های پروژه حذف کرد تا به اینصورت کامل از همه لایوت ها آن شئ حذف شود.

اضافه کرن صدا (Importing audio):

برای وارد کردن صدا یا موسیقی به پروژه روی پوشه صدا (sound) یا موسیقی (music) راست کلیک کنید و گزینه import را بزنید و صدای خود را با فرمت های مشخص شده انتخاب کنید البته کانستراکت2 برای اینکه بازی شما در همه مرورگر ها درست اجرا شود فایل صوتی شما را ممکن است تبدیل فرمت کند پس نگران نباشید چون این مشکلی نیست.

اضافه کردن فایل (Importing files):

شما می توانید فایل هایی که با فرمت های مختلف مانند css. یا txt. و... را در پوشه فایل اضافه کنید همانطور که صدا اضافه کردین همانطور نیز می توان فایل اضافه کرد تنها با راست کلیک کردن بر پوشه فایل (File):