کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

پنجره فایل های پروژه (Project Bar):

این پنجره هر چیزی که در محیط پروژه شما است را نشان میدهد.شامل پوشه های مختلفی است که هر کدام را می توان به طور جداگانه سازماندهی کرد:


(این تصویر بالا نمونه ای از مثال یا همان سورس های خوده کانستراکت2 که به نام Space Blaster است)

سازماندهی پروژ ها (Organising projects):

پوشه ها به طور منظم بصورت یک لیست چیده شده اند که شما می توانید پوشه های جدیدی که همان نقش زیر مجموعه (subfolder) را دارند به آن ها اضافه کنید و اشیاء یا لایوت و ... را به داخل آن ها بکشید و رها کنید تا عضو آن پوشه شوند.

برای ساختن یک پوشه زیر مجموعه می توانید روی پوشه مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه Add subfolder را بزنید که ما در تصویر زیر 2 تا زیر مجموعه در پوشه لایوت (layout) ساختیم:

برای تغییر نام پوشه زیر مجموعه ها هم روی آن ها دابل کلیک کنید و اسم آن را تغییر بدهید.

مدیریت پروژه (Managing the project):

شما روی هر آیتمی (همان لایوت ها یا صدا ها و ... هرچیز که در پوشه ها وجود دارد) که در پوشه ها وجود دارد می توانید روی هر یک راست کلیک کنید و گزینه های آن را ببنید که معمولا گزینه اول آن ها برای اضافه کردن یک آیتم است البته بیشتر آن ها گزینه تغییر نام (renamed) و حذف کردن (deleted) را دارند:

حذف اشیاء (Deleting object):

شما وقتی یک شئ را از داخل لایوت حذف می کنید به این منظور نیست که از کل پروژه حذف کرده اید بلکه فقط آن را از لایوت حذف کرده اید ولی هنوز در پوشه های شما وجود دارد که معمولا شئ ها در پوشه اشیاء (object type) قرار دارند که می توانید آن را دوباره وارد لایوت کنید تنها باکلیک کردن بر آن و کشیدن و رها کردن داخل لایوت.

برای حذف کردن یک شئ از پروژه بصورت کامل باید آن را از پنجره فایل های پروژه حذف کرد تا به اینصورت کامل از همه لایوت ها آن شئ حذف شود.

اضافه کرن صدا (Importing audio):

برای وارد کردن صدا یا موسیقی به پروژه روی پوشه صدا (sound) یا موسیقی (music) راست کلیک کنید و گزینه import را بزنید و صدای خود را با فرمت های مشخص شده انتخاب کنید البته کانستراکت2 برای اینکه بازی شما در همه مرورگر ها درست اجرا شود فایل صوتی شما را ممکن است تبدیل فرمت کند پس نگران نباشید چون این مشکلی نیست.

اضافه کردن فایل (Importing files):

شما می توانید فایل هایی که با فرمت های مختلف مانند css. یا txt. و... را در پوشه فایل اضافه کنید همانطور که صدا اضافه کردین همانطور نیز می توان فایل اضافه کرد تنها با راست کلیک کردن بر پوشه فایل (File):