کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وقتی برای اولین بار وارد کانستراکت2 می شوید یک چنین صفحه ای را به شما نشان میدهد:

این پنجره این امکان را به شما میدهد که پس از بار کردن برنامه سریع و ساده به بعضی از گزینه ها مانند ایجاد یک پروژه جدید، مثال های آماده، پروژه های اخیرا باز شده خود و لینک به فیس بوک، توییتر و گوگل صفحات ما (سایت سازنده کانستراکت2) و ... دسترسی پیدا کنید.

آموزش های مبتدی:

اگر یک کاربر ساده و تازه کار هستید نیاز دارید از آموزش های آماده ای که همراه کانستراکت2 است استفاده کنید که در تصویر بالا به گزینه ای به اسم manual وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید وارد راهنما تازه کاران می شوید یا اینکه در محل نصب کانستراکت2 بروید:

D:\Construct 2\manual

سپس فایل manual.html را در مرورگر خود باز کنید تا آموزش هایی که به زبان انگلیسی هستند را مشاهده کنید و برای یادگیری و درک کانستراکت2 بسیار مفید هستند(ما نیز در حال ترجمه کامل آن هستیم پس با ما باشید)
مثال های آماده:
اگر دوست دارید با نمونه های ساخته شده یا مثال های خوده کانستراکت2 که ما به آن سورس می گوییم آشنا شوید و به آن ها دسترسی پیدا کنید در تصویر بالا گزینه ای به اسم Browser examples وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید سورس های زیادی دم دست هستند که می توانید به عنوان نمونه کاری از آن ها استفاده کنید:
این سورس ها که بیش از 90 تا هستند شما را با انواع سبک بازی مثل پلت فرم یا بازی های فیزیکی و .. آشنا می کنند که بسیار ساده هستند. آن ها را به شدت توصیه می کنیم که نگاه کنید و با تکرار و تمرین همانند آن ها زا بسازید تا در یادگیری شما مفید واقع شود.
خیلی از سوالات شما را این مثال ها جواب داده اند پس اگر سوالی داشتید در مورد کنترول شئ یا ... می توانید جواب آن ها را در این مثال ها پیدا کنید.
تنظیم کردن:
شما به سادگی می توانید این پنجره ای که در بالا توضیح دادیم و موقع باز کردن کانستراکت2 به طور خودکار باز می شود را غیر فعال کنید تا دیگر موقع باز شدن برنامه این پنجره به نمایش در نیاید پس از نوار File روی گزینه preferences کلیک کنید :

سپس تیک گزینه Show start page on startup را بردارید: