کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

اسلایدر

کانستراکت2

کانستراکت2 به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی حرفه‌ای بسازید.

کانستراکت2

یک وبلاگ خوب و مفید برای یادگیری موتور بازی سازی کانستراکت2 که دسترسی به ترجمه های سایت سازنده کانستراکت2 , آموزش های تصویری فارسی , گرافیک های آماده و... را به شما میدهد.
لیست تغییرات جدید وبلاگ را می توانید از قسمت امکانات وبلاگ مشاهده نمایید که هدفمان بهتر شدن وبلاگ در جهت یپشرفت شما دوستان است.
وبلاگ ما یکی از حمایت کنندگان محک است که از درآمدی که از فروش ها بدست میاورد را به کودکان سرطانی میپردازد تا هم کاربران و هم ما در یک کار نیک سهیم باشیم!

پنل کاربردی
حق کپی و رایتطبق ماده (12) قانون جرايم رايانه اي: هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

مرورگر های سازگار با HTML:
شما می توانید برای تست بازی HTML خود از یک مرورگز HTML-5 که مدرن و سازگار با کانستراکت2 است استفاده کنید که این مرورگر ها رایگان بوده و در سایت های مختلف وجود دارد و می توانید آن ها را دانلود کنید.

HTML5 نیز از تکنولوژی نسبتا جدیدی بهره میبرد به همین دلیل مهم است که تا حد ممکن مرورگر خود را آخرین نسخه آن تغییر دهید.

مرورگرهای پشتیبانی شده
عبارتند از:
  • Internet Explorer 9
  • Mozilla Firefox
  • Google Chrome
  • Opera

که برای تست بازی شما یکی از این مرورگر ها باید رو سیستم شما نصب باشد که ما پیشنهاد می کنیم از کروم (Chrome) یا فایرفاکس (Mozilla Firefox) استفاده کنید.

برنامه تستر node-webkit :
از آنجایی که برنامه Nw.js بر پایه گوگل کروم است پس پیشنهاد می کنیم از این برنامه برای تست بازی های خود استفاده کنید زیرا بیشترین شباهت را در موقع خروجی دارا است و اگر می‌خواهید خروجی ویندوز، لینوکس و مکینتاش بگیرید باید برنامه‌ی رایگان NW.js را نیز دانلود و نصب کنید( سعی کنید آخریت نسخه را دانلود کنید و نیز مراحل نصب آن ساده و نیاز به توضیح ندارد):پلاگین و رفتار ها:
می توانید برای کانستراکت2 پلاگین های جدید، رفتار و افکت (در مجموع به عنوان "افزونه" نامیده می شود) با استفاده از جاوا اسکریپت بنویسد که در مطالب قبل به آن پرداختیم.

به دو صورت می توانیم افزونه (پلاگین - رفتار) را به برنامه کانستراکت2 خود اضافه کنیم:
روش اول:
اگر افزونه را دانلود کردین و پسوند آن به این Name_plugin.c2addon شکل بود معمولا فقط یک فایل است و برای نصب آن ابتدا کانستراکت2 را باز کنید و سپس فایل را از داخل کامپیوتر خود به داخل برنامه کانستراکت2 بکشید و رها کنید سپس در پنجره جدید اطلاعات افزونه را نشان میدهد و در نهایت روی گزینه install کلیک می کنید:روش دوم:
بعضی از افزونه ها در داخل یک فولدر هستند و معمولا 4 تا فایل هستند که یکی آیکون است و سه تا فایل دیگر با پسوند Name.js کنار آن وجود دارد که برای نصب این افزونه باید به محل نصبی کانستراکت2 خود بروید و در داخل پوشه افزونه مورد نظر کپی کنید.
مثلا الان من کانستراکت2 را در داریو D نصب کردم پس اگر پلاگین را دانلود کردم پوشه آن را در محل شماره 1 و اگر رفتار دانلود کردم در محل شماره 2 و اگر افکت دانلود کردم در محل شماره 3 کپی می کنم:
 (1) D:\Construct 2\exporters\html5\plugins
 (2) D:\Construct 2\exporters\html5\behaviors
(3) D:\Construct 2\effects
توجه کنید که حتما باید با فولدر (که چهار تا فایل داخل آن است) افزونه را نصب کنید و بعد از نصب دو بصورت دو روش باید کانستراکت2 خود را ببندین و دوباره اجرا کنید.